Wyprawa nad Zalew Sulejowski, położony w województwie łódzkim pomiędzy Sulejowem a Smardzewicami,odbyła się w dnaich 04-05 maja 2002 roku.Zalew  to jeden  z największych zbiorników wodnych leżących w Polsce centralnej. Został utworzony w latach 1969-1973 poprzez spiętrzenie rzeki Pilicy, na jej 139 kmdługości, zaporą w Smardzewicach.

Wyjechaliśmy z Bełchatowa drogą do Sulejowa drogą przez Wolę Krzysztoporską .W tym uroczym mieście urządziliśmy sobie obiad obok restauracji  Podklasztorze i Opactwa Cystersów( do zwiedzania dostępny był kościół św.Tomasza).Tego samego dnia dotarliśmy prawym brzegiem przez Zarzęcin do Spały,leśnego ośrodka treningowego kadry sportowej ,jak również miejsca hodowli Żubra.

Wieczorem byliśmy już w Tomaszowie.Zobaczyliśmy jeszcze w tym dniu słynne Niebieskie Źródła.Obok można było zwiedzić Skansen rzeki Pilicy.(wiatraki ,łodzie I inny sprzęt służący niegdyś do prowadzenia działalności gospodarczej).Nocleg znaleźliśmy bez problemu w schronisku młodzieżowym.

Nazajutrz wyruszyliśmy w kierunku zapory w Smardzewicach.Zachodnim brzegiem zbiornika dotarliśmy do małej miejscowości  Nadgórzyce,gdzie można odziwiać ,I co ważniejsze również wejść,do grot skalnych wydrążonych w piaskowcu.

Po południu udało się nam dotrzeć zatłoczoną drogą do Piotrkowa Trybunalskiego.Miasto,po chudych latach przed interacją z UE,wypiękniało dzięki przeproawdzonym remontom,szczególnie centrum.Wyjazd z Piotrkowa krajową 8-ką był tylko zwieńczeniem tej krótkiej wyprawy.